PROGRAMA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Sizi Arayalım


NINE NEDİR?


İnsanın kendi vücut ağırlığını kullanarak yaptığı egzersizlerden oluşan 9 seviyeli kişisel antrenman (PERSONAL TRAINING) programıdır. Her bir seviyenin amaçladığı belirli noktalar vardır, her seviyenin sonunda vücut ölçümleriniz yapılır ve buna göre antrenman programınız yeniden düzenlenir. Burada amaç sürekli değişen vücut postürünüze ve kondisyon seviyenize uygun programı sunmaktır. 4. seviyeden itibaren profesyonel sporcu seviyesinde antrenman yapabilecek duruma gelmiş olursunuz.

 

NINE sistemi dokuz seviyeden oluşmaktadır.


1. ÖĞRENME


Egzersiz tekniklerini, hareket dinamiklerini ve insan anatomisinin nasıl çalıştığını, tepkilerini ve kişinin neler yapmaması gerektiğini öğreten süreçtir. Egzersizlerin neleri kapsadığını, hangi tekniklerin nasıl uygulanması gerektiğini, vücut ağırlığı ile yapılan egzersizlerin vücuda nasıl tepkiler verdiği ve kişinin aslında bütün kas-iskelet sisteminin nasıl çalıştığını gösteren süreçtir.


2. ADAPTASYON


Bedenin verilen egzersizlere ve diyet programına olan uyumu ve teknik açıdan hareketlerin anatomik ve görsel hafızaya alınması, 9 seviyeden oluşan 9NINE programını benimseme ve hayatının bir parçası haline dönüştürme sürecidir. Diyet programının sporla birlikte vücudunuza gösterdiği etkinin geri dönüşümüdür. Bu dönemde zayıflama süreci başlamaktadır.


3. GELİŞME


Programın tamamen kişiselleşmesinin ardından kişi oluşum evresini tamamlamış, bir sonraki aşamaya ulaşmış olur. Fitness seviyesinde ciddi bir gelişme kaydedilen bu dönemde kişi antrenman, diyet ve sosyal hayat döngüsünü hayatının rutini haline getirmiş, kişisel olarak gördüğü zayıflama ile birlikte kondisyon seviyesindeki gelişimin vücuduna nasıl etki gösterdiğini gözlemlediği süreçtir.


4. MENTAL VE FİZİKSEL EVRİM


Geçilen bu süreçte oluşan antrenman zekası, algı seçiciliği, motor becerilerinin gelişimi ve fiziksel koordinasyonun yerine oturmasıyla süresi ve şiddeti artan antrenmanlar öncesinde 9Nine’ın katılımcıya kazandırdığı mental ve fiziksel becerilerdir. Bu beceriler antrenman seviyesinin psikolojik olarak üst seviyeye ulaşmasını sağlar. Kişinin psikolojik eşiğinin aşılması için antrenman tekniklerinde ve şekillerinde değişimler hedeflenir.


5. BÜYÜME


Katılımcının belli bir kondisyon seviyesine ulaşmasının ardından vücut tipinde ve şeklinde değişmesi gereken noktaların üzerine odaklanıldığı, kas gücü ve kütle artışının daha üst seviyelere çıkartıldığı, bu sayede yağ seviyesindeki düşüşün gözlemlendiği dönemdir. Bu dönemde zayıflama ya da kilo alma ile ilgili sorunların artık düşünülmediği vücut görselinin üzerinde durulduğu seviyedir.


6. YAĞSIZ DÖNEM


Diyetin en çok önem kazandığı bu seviye içerisinde antrenman sistemindeki değişiklikler diyet programına özel olarak uygulanır. 9Nine’ın en başından itibaren kazanırdığı disiplinin ve sürekliliğin getirdiği profesyonellikle katılımcı seviye sonunda yağ düzeyinde en alt sınırlara yaklaşır.


7. FORMASYON


Öngörülen bu süreç içerisinde kassal gelişim ve yağ oranının azalması ile kişi en sağlıklı evresine ulaşmış olur. Bu bağlamda kişinin postürünü düzeltmeye başladığı ve tamamlayıcı egzersizlerle oluşumunu en ince ayrıntısına kadar yapılandırdığı seviyedir.


8. ATLETİK PERFORMANS


En sağlıklı olduğu bu dönemde kondisyon seviyesi, kassal büyüme, vücut yağ oranındaki en iyi veriler ve mental kazanım sayesinde kişi, sporcu seviyesinde antrenman yapma düzeyine erişmiştir. Bundan sonrası için tek önemli olan nokta kişinin performansını arttırmak ve istenen sınırlara ulaşmaktır. Atletik performans kişinin artık yapamayacağım dediği şeyleri yapabildiği dönemdir.


9. DEVRİM


Bu seviye de hedeflerinize ulaştınız! Yeni başarılar öncesinde yeni bir kimliğe kavuştunuz. Artık fiziksel ve ruhsal açıdan kendisinizi tamamen yenilenmiş hissediyorsunuz. YENİDEN DOĞUŞ BAŞLIYOR.

-->